Kdo sem jaz na spletu?

V petek naša šola ni bila šola, ampak je bil en velik virtualen svet. In učenci niso bili učenci, temveč zelo aktivni uporabniki spleta. Skriti pod vzdevki. V razrednem spletu smo torej imeli Micke, carje, princeske in tigre.

In te Micke in Frančki so naprej poslušali, kako ga je pobiksal Fotko v zgodbici Ženičke in strički za daljnimi grički. Ker ženičk in stričkov ni bilo na našo šolo, so to postali kar učeni in bili so res perfektna zamenjava.

Učenci so potem poskrbeli zato, da je bilo naše virtualno okolje varno pred škodljivimi plati interneta. Tako so po razredu – spletu poiskali slabe slike, ki so predstavljale negativen vpliv, se o njih veeeeliko pogovarjali in pogledali nekaj poučnih risank.

Večji učenci pa so klepetali po klepetalnicah, se hecali, zabavali. A spoznali, da je treba biti tudi na spletu zelo previden in pazi to – prijazen!

Učiteljice držimo pesti, da se bodo na to spomnili tudi takrat, ko bo šlo zares.