Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca.

Spomladi do rožne cvetice,

poleti do zrele pšenice,

jeseni do polne police,

pozimi do snežne kraljice,

v knjigi do zadnje vrstice

v življenju do prave resnice

a v sebi – do rdečice čez eno in drugo lice.

A če ne prideš ne prvič, ne drugič

do krova in zadnjega kova

poskusi vnovič in zopet znova.

(Tone Pavček)

SPOŠTOVANI STARŠI, DRAGI UČENCI!

V prihodnjih dneh vas vabim k prebiranju publikacije, kjer boste našli vse informacije, povezane z našo šolo. Naj vam služi kot vodnik, v katerem boste tudi med šolskim letom našli željene informacije.

Verjamem, da bo šolsko leto, ki je pred nami, dobro. Želim, da je prijetno, mirno, radovedno, iskrivo, igrivo. In uspešno. Za vse in vsakega posebej.

To nam je vsem cilj. Zato pa se bomo potrudili in trudili prav vsi: učenci, učitelji in starši. Zaposleni na šoli smo si postavili visoke cilje. Poleg obveznega programa bomo uresničevali tudi cilje bogatega razširjenega programa. Aktivni bomo pri izvajanju nalog Zdrave in Kulturne šole in nadaljevali z razvijanjem domen, ki smo jih spoznali v preteklih letih v projektu Etika in vrednote. Le-te pa na naši šoli zelo cenimo.

Želim, da bo šolsko leto 2017/2018 polno dobrih, lepih, zanimivih in uspešnih trenutkov, ki jih bomo soustvarjali prav vsi. Podajmo se torej skupaj na uspešno pot do znanja in prijetnega sobivanja.

Alenka Ašič

grb-sole- srednji