V  2. b smo si v okviru projekta Etika in vrednote v vzgoji in izobraževanju v modulu Življenje, narava, zdravje ogledali risani film Srečati majhno ptico.

Po pogovoru  o vsebini in doživljanju ob filmu, smo zgodbo uprizarjali na različne načine, glede na to, kako so si otroci predstavljali vsebino.

Otroci so opisovali odnos med živalmi, jih primerjali z odnosom med ljudmi, ter odnos ljudi do živali.

Pri poustvarjanju je nastalo nekaj zanimivih ilustracij, stripov in knjigic.

Pri predmetu spoznavanje okolja smo ustvarjali razredni zeleni kotiček.

Učenci so prinesli v šolo nekaj semen, podtaknjencev, gomoljev , čebulic in nekaj že rastočih zelišč.

V lončke smo jih nekaj posejali in posadili,  podtaknjence pa dali v vodo, da naredijo korenine. Lončke smo opremili z  datumom in imenom rastline.

Z veseljem vsak dan opazujemo kako kali in raste fižol, koruza, kreša, pšenica, tulipan, čebula, peteršilj, timijan, solata, radič, kumare, bučke, pa tudi palma.

Rastline redno zalivamo in radi skrbimo zanje.

Učenke in učenci 2.b