V ponedeljek, 9. 6., in torek, 10. 6., nas je pri urah španščine obiskala prava Španka! Elena, ki trenutno dela kot prostovoljka v Mladinskem centru Zagorje ob Savi, se nam je pridružila pri urah interesne dejavnosti. Učenkam na predmetni stopnji, ki se španščine učijo že dve ali tri leta, je pripravila predstavitev Španije. Izvedeli smo mnogo zanimivih stvari. Po končani predstavitvi nam je pripravila še kviz, s katerim so učenke preverjale svoje znanje španščine. Zadnjih 15 minut šolske ure smo se pridružili učencem, ki obiskujejo izbirni predmet NPH, in Elena je vsem skupaj predstavila tipične španske jedi. Slišati je bilo tako zanimivo, da bi jih bilo treba kar poskusiti…
Tudi nekaj učencev iz 4. razredov že celo leto pridno obiskuje interesno dejavnost španščina. Naučili so se že zelo veliko. Poznajo špansko abecedo, številke, barve, družinske člane, živali, stvari v razredu in igrače. Tudi oni so dobili priložnost, da spoznajo pravo Španko. Najprej smo se pozdravili. Seveda v španščini. Elena je vsakega vprašala po imenu in starosti. Prav vsi učenci so z lahkoto odgovarjali v španščini. Elena jim je pripravila učni list na temo družine in vsi skupaj smo se lotili naloge. Obnovili smo naše znanje in se spomnili, kako po špansko poimenujemo starše, babico, dedka, brata, sestro, bratrance, itd. Ker učenci obvladajo črkovanje v španščini, smo izvedli tekmovanje v črkovanju omenjenih besed. Učenci so bili zelo zagnani in Elena se kar ni mogla načuditi, kako dobro jim gre črkovanje od rok. Presenečeno je ugotavljala, kako veliko že znajo povedati naši učenci po špansko. Za konec smo jo navdušili z izborom pesmi, ki jih znamo zapeti v španščini. Elena je bila nad mladimi nadobudneži preprosto navdušena!
Ana H. Malec
(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)