Vsak konec maja za vznemirjenje med pravimi športniki na naši šoli poskrbi že tradicionalno Posamično atletsko prvenstvo v Hrastniku. Učitelji tamkajšnje OŠ Heroja Rajka so že nekaj let (odlični) organizatorji zasavskega šolskega prvenstva v atletiki, ki v prijetnem, a tekmovalnem vzdušju združi učence in učitelje od Gabrovke do Hrastnika. Čeprav v nobenem od mest na tej poti atletika nima širšega zaledja in se z njo učenci (razen izjem) ne ukvarjajo na popoldanskih treningih, pa na tekmovanje radi pridejo prav zaradi tega, ker ni očitnih favoritov in jih tako presenetljivo dosežena medalja preseneti in razveseli.

Letošnja odprava naše šole je bila spet med številčnejšimi: Špela Brinovec,Tinkara Butara, Tia Gorišek, Tanaja Grobin, Zala Kovač, Ana Matko, Katarina Pangeršič, Ema Pikelj, Ana Razpet, Živa Stegenšek, Lara Strgaršek , Alma Tursunović, Jaka Baš, Jan Berčon, Marcel Draksler, Andraž Drgan, Jakob Kalpič in Nik Vozel med mlajšimi učenci ter Lina Cilenšek, Sara Ciriković, Marina Eberl, Lucija Guzaj, Nika Kočnar, Ema Kurent, Nika Leskovar, Lea Seručnik, Sara Čadež, Klemen Arnšek, Jaka Čop, Daniel Flus, Goran Karadžić, David Lipovšek, Primož Pungartnik, Blaž Stanko, Klemen Škorja ter Žan Zaletel med starejšimi učenci, so poskrbeli za pravi mali spektakel. Skupaj z obema štafetama so pobrali kar 21 medalj, kar znese več kot eno medaljo na dva udeleženca odprave: devet zlatih, šest srebrnih in šest bronastih odličij… Ko je že o medaljah govora: učenci so dobili priznanja, katerih je bila večina prav tako vesela, lahko pa bi se že prej dogovorili za soudeležbo vsaj za nakup medalj, saj je povsem drugačen občutek v roke prijeti kovino kot papir. Kakorkoli že: zadovoljni obrazi na avtobusu ob povratku v Zagorje so nam povedali vse. Še bomo šli v Hrastnik, če nas bodo le povabili.

 

Mili Zupančič in Martin Koncilja

GALERIJA SLIK:

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)