V torek, 20. 5. 2014, smo tako kot prepeva zasavska skupina Orlek, zjutraj zgodaj vstali, stvari v »ruzak zmetali« in jo mahnili direktno na Kum, saj smo imeli na naši podružnici športni dan. Pred šolo smo se razdelili in kombi nas je v dveh skupinah pripeljal do Malega Kuma. V vasi nas je presenetila gospa Mari Poboljšaj, ki je za nas pripravila polno mizo domačih dobrot. Tako smo se posladkali z okusnim pecivom in odžejali z grozdnim sokom. Poslovili smo se in se počasi vzpenjali. Prvi postanek smo imeli pri domačiji Dolšek. Pot smo nadaljevali in kmalu prispeli do kapelice sv. Jošta. Čakala nas je še zadnja strmina do Kuma. Ko smo jo uspešno premagali, je bil naš trud poplačan. Kum je najvišji vrh Zasavskega hribovja, nekateri ga imenujejo celo zasavski Triglav in pred nami je bil čudovit razgled. V koči smo se vpisali v knjigo pohodnikov, si ogledali panoramo Zasavja in Posavja, nato pa se poigrali. Z Dobovca nas je prišla pogledat tudi učiteljica Nina s hčerkico. Počasi smo se morali vrniti nazaj proti šoli vendar s to razliko, da smo tokrat pot od Malega Kuma do šole opravili peš. Malo smo bili utrujeni od poti, toda vsi bogatejši za krasen planinski podvig.

Učenci in učiteljice PŠ Podkum

GALERIJA SLIK:

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)