V soboto, 30.11.2013, je predsednik gasilske zveze Zagorje – mesto organiziral izlet za otroke, ki v šoli obiskujejo interesno dejavnost Mladi gasilci. Najprej smo se ob 8. uri zjutraj odpravili v Slovenske Konjice, kjer smo si ogledali Gasilski dom. Le ta je znan tudi po tem, da ima izredno lep in opremljen gasilski muzej. Nato smo si v Žički kartuziji ogledali samostan menihov ter razstavo kulturne dediščine Žičke kartuzije. Po tem ogledu smo se odpeljali nekaj kilometrov stran, v  Vitanje. Tam smo si ogledali Kulturno središče evropskih vesoljskih tehnologij. Razstava Voyager se osredotoča na prepoznavanje dela dr. Antona Mavretiča, ki se že več kot 40 let aktivno ukvarja z razvojem vesoljskih tehnologij in je med drugim zasnoval tudi inštrument PLS za vesoljsko sondo Voyager. Po vseh teh ogledih nam je pa že pošteno prijalo kosilo, ki je bilo več kot odlično v gostilni Zlati grič. Po kosilu smo se odpravili nazaj v Zagorje, v Bowling. Tam smo še dve uri bowlali, jedli pico in uživali v prijetni družbi. Ob 18. uri smo se s starši odpravili domov. Preživeli smo zares prečudovit dan.

Mentorica Janja Vozelj

 

GALERIJA SLIK

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)