Nacionalni projekt Rastem s knjigo 2013/2014

Tudi v šolskem letu 2013/14 se bomo s sedmošolci vključili v nacionalni projekt spodbujanja branja in bralne kulture »Rastem s knjigo«.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Učenci 7. razreda bodo aprila 2014 v organizaciji šolske knjižnice obiskali Splošno knjižnico Zagorje. Obisk knjižnice vključuje spoznavanje knjižničnega informacijskega dela, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorja in knjige. Za letošnje šolsko leto (2013/2014) je bila na javnem razpisu izbrana knjiga pisatelja Vinka Moderndorferja KOT V FILMU.