Obiskali so nas sadjarji iz sadjarskega društva Hrastnik in nam povedali mnogo zanimivega o sadju. Učenci so spoznavali za njih nove, a sicer stare sorte jabolk in hrušk. Kutine, nešplje in ovčja jabolka pa so mnogi videli prvič. Izvedeli smo tudi,  kdaj in kako se ti darovi narave uporabljajo v prehrani.

Hrastniški čebelar je s pomočjo učnih satnic podrobno opisal dogajanje v čebelnjaku. Povedal nam je, da morajo sadjarji in čebelarji delovati z roko v roki.

Gospa Ivanka Rožej je predstavila stare sorte jabolk. Aktiv kmečkih žena pa je predstavil izdelke iz sadja ter njegovo predelavo.

Učencem smo postavili nekaj zanimivih vprašanj. Če so nanje  pravilno odgovorili, so dobili praktično nagrado.

Na koncu smo jabolka tudi degustirali.

Kot šola z gospo Ivanko Rožej sodelujemo že mnogo let, njena jabolka pa so del ponudbe sheme šolskega sadja.