Sobota, 2. 10. 2021, je bila rezervirana za planinski pohod s četrtošolci. Tako kot s tretješolci smo tudi s četrtošolci hodili za mir.

Zbrali smo se ob 8.30 pred šolo, potem pa smo se odpravili proti našemu cilju. Šli smo mimo pokopališča, do letališča Ruardi, potem pa v gozd proti Cilenci. Med potjo smo opazovali gozd v čudovitih jesenskih barvah. Na jasi ob gozdu smo imeli daljši postanek za malico in se prepustili božanju toplih sončnih žarkov. Potem pa smo se odpravili proti Vinam, kjer smo imeli postanek za požirek pijače. Iz Vin smo pot nadaljevali skozi Evropark, proti Farčnikovi koloniji in od tam nazaj proti šoli.

Prijetno utrujeni smo se ob 12. uri vrnili pred šolo ter tako zaključili prvi planinski pohod s četrtošolci.