V soboto, 10. oktobra 2020, smo imeli tretješolci prvi planinski pohod. Ob 8.30 smo se dobili pred šolo in se na kratko pogovorili o načrtu našega pohoda.

Pot smo pričeli pred šolo, jo nadaljevali mimo pokopališča, Gorice in Ruardija, kjer smo imeli tudi krajši postanek za pijačo. Potem smo hodili skozi Evropark proti Kotredežu.

Pot nas je nekaj časa vodila po cesti, kjer smo bili še posebej pozorni na varnost v prometu. V Kotredežu smo šli mimo kmetije ter po neasfaltirani poti proti Potoški vasi.

V Potoški vasi smo imeli malo daljši postanek za malico, v upanju, da nas bo vsaj malo ogrelo sonce. Ves čas smo ga lahko opazovali, kako se prebija skozi meglo, vendar so ga potem zakrili oblaki.

Ko smo se okrepčali, smo šli mimo konjeniškega kluba v Potoški vasi, nato pa naprej skozi Potoško vas. Pred odhodom proti šoli smo imeli še krajši postanek, nato pa smo pot nadaljevali skozi Evropark do Ruardija, mimo Gorice in pokopališča nazaj do šole. S pohoda smo se vrnili ob 12.30.

Simona Grobin