Če ne moremo sami po nagrado, pa nagrada pride k nam …

… so dejali učenci PŠ Čemšenik, ki so bili v lanskem šolskem letu izbrani kot najaktivnejša šola na natečaju Naravne in druge nesreče – Bolje pripravljen kot poplavljen!

Natečaj je potekal v okviru projekta Informiranje in ozaveščanje prebivalcev Slovenije o ukrepih ob poplavah ter zgodnje alarmiranje in obveščanje poplavno ogroženih subjektov na območju pomembnega vpliva poplav.

Projekt (nagrade na natečaju) je sofinancirala Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada.

Za nagrado so učenci PŠ Čemšenik prejeli ogled lutkovne predstave Pikec Ježek in gasilko Jež, Lutkovnega gledališča FRU-FRU,ki govori o naravnih nesrečah in o tem, kako ustrezno ravnati ob morebitnem pojavu le-teh.

Šolsko dvorišče se je v ta namen spremenilo v gledališče na prostem. Gledališka predstava je bila imenitna, učenci so se zelo zabavali in se tudi marsikaj novega naučili.

Tudi v tem šolskem letu bodo z veseljem sodelovali v že 25. natečaju Naravne in druge nesreče, katerega tema bo Požarna varnost in prosti čas.