S tretješolci in drugošolci oddelka podaljšanega bivanja smo se v mesecu marcu pogovarjali o okolju prijaznih prevoznih sredstvih. Ugotavljali smo, kako avtomobili, tovornjaki in druga tovrstna prevozna sredstva onesnažujejo okolje in se spraševali, kako bi lahko ukrepali, da bi bilo čim manj avtomobilov z izpušnimi plini na cestah. Ugotovili smo, da je bolje, če se ljudje vozijo z avtobusom ali vlakom, saj se tako hkrati lahko pelje več ljudi, kot v avtomobilu. Strinjali smo se, da lahko krajše razdalje, namesto z avtomobilom, premagujemo s kolesi, skiroji, kotalkami, rolerji, rolkami ali peš. Na temo okolju prijaznih prevoznih sredstev so učenci narisali nekaj risb in zgibali papir ter s pripravljenimi izdelki sodelovali na nagradnem natečaju Ekošole – Misija: Zeleni koraki. Pred kratkim smo dobili veselo novico, da smo se uvrstili med zmagovalce projekta! Likovne izdelke učencev smo poslali v Ljubljano, kjer so jih razstavili v Dvorani A v BTC Cityju Ljubljana. Učenci pa so si prislužili nagrade (barvice, flomastre, voščenke, bombažne vreče za shranjevanje, napihljive žoge in še nekaj drugih športnih rekvizitov), poleg tega pa smo dobili tudi priznanje za osvojeno 2. mesto v likovnem natečaju med učenci prve triade osnovnih šol. Sodelujoči učenci so bili:

• iz 3. a razreda: Karin Kreže, Ula Rozman, Lovro Breg, Sara Kranjc, Jan Judež, Ervin Smajlović in Matija Jandrić;
  • iz 3. b razreda: Diana Gashi;
  • iz 2. a razreda: Ria Džombić, Larisa Škorjanc in Jernej Mars;
  • iz 2. b razreda: Ronela Makica.

Vsem učencem čestitamo!