V prebujajočem se jutru, ko so prvi sončni žarki preganjali meglo, so učenci ustvarjali na Cankarjevem trgu pod spomenikom Ivana Cankarja. Najbrž je pripomogel k njihovemu razmišljanju o šoli prihodnosti. Pesem Hej! pa jih je spodbudila, da so razmišljali o nadaljevanju svoje življenjske poti …

Darja Murn

Šola prihodnosti

Šolo v prihodnosti si predstavljam tako, da bi v šolo prišli enkrat na leto. Takrat bi dobili tak klobuk, ki bi nam z vibracijami vsrkal vso učno snov razreda v glavo. (Andraž)

Namesto stopnic bodo tobogani. Namesto učiteljev bodo poučevali roboti. Namesto zvezkov bo vsak učenec imel svojo tablico. V knjižnici bodo trampolini, v telovadnici pa velikanski televizor. Učilnice bodo opremljene z letečimi stoli in mizami. (Iva)

Dvigala bodo nadomestila stopnice. Na strehi bo telovadnica. V šolo bomo lahko vodili svojo domačo žival. Imeli bomo svoj ansambel. Imeli bi daljši, petdnevni vikend. (Ana)

Navadne stopnice bodo zamenjale tekoče. Navzdol se bomo vozili po toboganu. Roboti bodo pisali namesto nas in nam olajšali delo. Po šoli se bomo vozili z mini avtomobilčki. (Pika)

Šola bo imela bazen in zipline, ki bo vodil do Proletarca. Pred učilnicami bodo terase z ležalniki. Imeli bi tudi vodni tobogan. V šoli bi odprli trgovino z imenom Skvarče center. Za kosilo bi lahko izbirali jedačo in pijačo. (Bor)

Jaz grem naprej.

Da starši se jezijo

in naprej me ne pustijo.

Vse je okej!

Saj sem z družino

In našel bom boljšo rimo.

Andraž

Hodim sem in tja

in prispem do neba.

Jaz grem naprej

z velikimi in močnimi koraki,

z veseljem in pogumom,

saj nikoli ni nič izgubljeno in končano.

Klavdija

Po poti do šole,

do konca sveta in okoli,

vse do New Jerseya.

Potovanje je bilo zabavno,

a zdaj grem nazaj.

In ko pridem nazaj,

ne vem, zakaj sem prišel.

Saj v življenju še vedno

poti nisem našel.

Iva

Do džungle.

Tam ustavim se

in ustvarim lepe misli vse.

Do lune.

Tam ustavim se,

spoznam vesoljske prijatelje.

Domov.

Tam ustavim se.

A dom ni tam,

kjer hiša stoji.

Dom je tam,

kjer so družina in prijatelji.

Bor