V torek, 22. 10. 2019, smo imeli EKO dan. Za uvod smo si ogledali risanko o varčevanju z energijo in se pogovorili o tem, kako lahko tudi najmlajši varčujemo. Ponovili smo, kako ločujemo odpadke in kako jih lahko predelamo. Poslušali smo zgodbo o Minki pločevinki, ki nam je namignila, kako lahko predelamo odpadke, da bodo spet uporabni. Tudi sami smo s seboj prinesli odpadno embalažo in jo predelali v nekaj uporabnega.

Kasneje smo se peš odpravili do ekološke kmetije. V hlevu smo si ogledali krave, jih nahranili in seveda pocrkljali. Izvedeli smo tudi, kaj vse počnejo na kmetiji in si ogledali postopek pridelave hruškovega soka, ki smo ga takoj poskusili. Luščili smo fižol in trli orehe, da smo vsaj malo pomagali pri vsakodnevnih opravilih, ki jih ni malo. Poskusili pa smo lahko skrbno pripravljene domače dobrote, za slovo pa smo dobili še pavja peresa. Na koncu smo se, polni novih izkušenj, odpravili nazaj proti šoli.

 

P. S. Uredništvo se opravičuje za pozno objavo. MNP

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)