V letošnjem šolskem letu so učenci pri urah interesne dejavnosti ustvarjalno pisanje ustvarjali že različna besedila. Najprej so se odpravili v svet domišljije in pisali pravljice. V nekaterih so se srečale pravljične osebe iz različnih pravljic, pisali pa so tudi takšne, ki so se dogajale v podvodnem svetu. Skupina učencev že nekaj ur sestavlja dramsko besedilo, saj jim je to delo blizu. Le kaj bo nastalo?

V mesecu oktobru smo eno uro namenili tudi pesnjenju. Za pesnjenje so se odločili trije učenci. Ustvarjali so na temo varovanja okolja, o tem, kaj lahko mladi naredijo za naš svet. Za to temo smo se odločili zaradi razpisa JSKD Dravograd. Letos so razpisali že 9. mlado pesniško olimpijado, kjer so izbirali najboljšo osnovnošolsko pesem na temo STOPIMO SKUPAJ (v boju proti onesnaževanju in uničevanju našega prekrasnega planeta Zemlja). Mi smo sodelovali prvič. V vsaki kategoriji so izbrali tri najboljše pesmi. Med prve najboljše v svoji kategoriji ni prišel nihče izmed naših učencev. Borova pesem pa je bila med tistimi, ki so si zaslužile dodatno priznanje, saj je po kvaliteti pozitivno izstopala.

Slovesne podelitve priznanj v dvorcu Bukovje se Bor ni mogel udeležiti, zato je priznanje prejel po pošti.

Čestitke Ivi in Leji za sodelovanje, Boru za priznanje!

Darja Murn, mentorica

 

ZA LEPŠE OKOLJE

Učiti se zabavno je,

še posebej v naravi

sprehoditi se …

A v naravi nastala težava je ta,

da gozd je kot nočna morica.

Zato zdaj vsi na kup, da rešimo svet pogub!

Zdaj, ko vsi zbrani smo,

poberite smeti,

da živeli v lepšem svetu bomo vsi.

In zapomnite si,

da svet je veliko lepši brez smeti!

Če naravi ne bomo pomagali,

se  bomo v pogubo pokopali.

Ljudem bo huda predla, saj ko narava ogrožena bo, na svetu kisika bo zmanjkalo!

Iva Pavlica, 6. a

PRIHODNOST SVETA

Pomladi narava lepo cveti,

zato zdaj v akcijo vsi,

ker smo smeti zbrali na kup prav mi .

Namesto da naravo onesnažujemo,

ji rajši s srcem pomagajmo.

Saj čez nekaj let svet ne bo več tako lep!

Vse bo sivo, nebo bo večno oblačno,

maščevanje bo temačno.          

Zdaj zadnji zvonec nam zvoni,

naj vse se spremeni tako,

da spet nebo bo pravljično,

odeto v svežo mavrico!

Leja Mars, 6. a

EKO SVOBODA

Kaj bo z našo šolo,

kaj naj naredimo?

Kaj naj zdaj storimo?

Kako varčujemo naj z energijo?

Naj luči

nam priskočijo na pomoč šele takrat,

ko se stemni.

Zakaj podnevi bi prižigali luči,

če pa na nebu sveti sonce,

ki vse nam razsvetli?

Sonce, veter, voda …

to eko je svoboda!

To so super viri energije,

vse ostalo naj se pred njimi skrije!

Hočemo živeti varno,

zato imamo na šoli sončno elektrarno,

delamo lokalno,

razmišljamo globalno!

Bor Detič, 6. a

 

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)