Začetek prvih jesenskih dni na naši šoli pomeni tudi intenzivne priprave na prvi športni dan, tradicionalni jesenski kros in orientacijski pohod. Letošnji športni dogodek se je datumsko pokril z Evropskim tednom športa, katerega pobudnik je Evropska komisija, koordinator pa Združenje športnih zvez Slovenije. Osrednje sporočilo tedna je Šport je zdravje, česar se v našem primeru že dolgo zavedamo. Jesenski kros se namreč na naši šoli prireja odkar pomnim (prešel je že vrsto prenovitev, prav tako pa smo zamenjali že kar nekaj prireditvenih prostorov) pripravi na njega pa je prilagojen tudi pouk športa v septembru. Dogodek aktivira vse učence šole in obeh podružnic. Prvi dve triadi se preizkusita v krosu, zadnja pa opravi orientacijski pohod. Cilj obeh je na parkirišču Evroparka, kjer opravimo tudi slavnostno podelitev medalj zmagovalcem po posameznih kategorijah, prav tako pa svojo medaljo za udeležbo dobi vsak prvošolec. Ker smo se (poleg ostalega) dogovorili tudi za lepo vreme, smo v petek, 27. septembra dokazali, da je šport res zdravje… Rezultati in slike z dogodka govorijo sami zase…

Druga prireditev, ki pa se je konec septembra tudi že tradicionalno (množično) udeležimo pa je Tek in hoja za upanje v organizaciji VDC Zagorje, ki je bila v torek,1. oktobra. Osmo po vrsti so organizatorji prav tako namenili zdravemu načinu življenja in gibanju, razna zagorska društva pa so na različnih koncih Evroparka in stojnicah ob poteh prikazala svoje dejavnosti in izdelke.

 

Martin Koncilja

 

UTRINKI:

Tek in hoja za upanje:

Kros:

Na startu krosa:

Podelitev priznanj najboljšim:

 

 

 

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)