Tako, pa smo spet skupaj, pripravljeni na nove izzive in različne naloge ter veseli, da bomo nabirali znanje, ki nam bo v življenju še kako prišlo prav.

Vsi poznamo pesem Trije korenjaki, trije veseli vandrovčki so torbice vzeli in prvič v šolo šli….  Na  Podkumu pa smo letos peli drugače, ker je k nam prišlo kar šest prvošolčkov. Vsi so veseli kot naši ostali šolarji in v velikem pričakovanju. Že takoj prve dni smo pričeli s pripravo kulturnega programa ob prazniku krajevne skupnosti Podkum ‒ izdelovali smo knjižna kazala, mavrične ribice, morske živalice na palicah, naslikali spomine poletju in še in še. Seveda pa se tudi učimo, beremo, pišemo in računamo. Vsi učenci so si izposodili prve knjige v knjižnici, najbolj zagreti pa so že povedali prve knjige za bralno značko.

Drugo nedeljo v septembru smo imeli prvi krajevni nastop. Čeprav nam vreme ni bilo naklonjeno, smo odlično izpeljali program in z njim počastili spomin na izseljene Podkumčane.

Začeli smo optimistično in tako bomo tudi nadaljevali.

Irena Mihevc

 

(Skupno 164 obiskov, današnjih obiskov 1)