Decembra je bilo na naši šoli lepo in prijetno, polno dogodivščin in novih doživetij. Eno takih je bilo tudi navezovanje stikov in poznanstev preko slovenskih meja, z eno od grških šol v kraju Volos.

Učenci 4. razreda, skupaj z učiteljico Anjo, smo vsak prosti trenutek izkoristili za raziskovanje Grčije, njihove kulture in znamenitosti. Spoznali smo se z učenci in učiteljem ene od grških šol v čudovitem obmorskem mestu Volos in si z njimi dopisovali. Spoznali smo, kako drugačno je njihovo okolje in kako sedanje ekonomske razmere vplivajo tudi na njihov šolski sistem. Veliko učencev je migrantov in te z veseljem vključujejo v šole in druge dejavnosti, saj skupaj z njimi odkrivajo tudi nove kulture, načine življenja, druge države in drugačnost. Slednjo pa vključujejo v mnogo šolskih projektov, tako so med drugim spoznavali tudi nas Slovenijo … in majhen zasavski biser Zagorje.

Veseli smo za nova poznanstva, ki jih bomo krepili tudi v prihodnje.