Danes obeležujemo svetovni dan tal, s katerim želi organizacija ZN za hrano in kmetijstvo (FAO) opozoriti na problem onesnaževanja tal.

Letošnji slogan Svetovnega dneva tal je »Aktivno pristopi k preprečevanju onesnaževanja tal.«

V tem okviru OZN – FAO nagovarja svetovno prebivalstvo z naslednjimi vprašanji oziroma dejstvi:

Ali veste, da 1/3 na globalnem nivoju proizvedene plastike konča v tleh in jih s tem onesnaži?

Ali veste, da je 33% tal na Zemlji že degradiranih?

Onesnaženost tal je globalni problem, posledice že čutimo v onesnaženi hrani, vodi, ki jo pijemo in zraku, ki ga dihamo.

Kako pa na naši šoli prispevamo k zmanjševanju onesnaževanja? V letošnjem šolskem letu smo plastenke zamenjali s stekleničkami, uporabljamo WC papir in brisačke iz recikliranih tetrapakov, veliko se pogovarjamo na temo ekologije in izdelujemo plakate, v decembru bomo na šoli organizirali pomemben dogodek s področja ekologije EduFootprint, ločujemo organske odpadke in še marsikaj.

Kljub temu, da že veliko naredimo, nas čaka še veliko dela, da ohranimo čudesa in lepote narave, ki nas obdaja.

Združimo moči in prispevajmo k preprečevanju onesnaževanja tal. Le s skupnimi prizadevanji lahko ustvarjamo BOLJŠI JUTRI!

Priloga: Slogan (.pdf)

Priloga: Plakat (.pdf)