Pri kosilu smo količino odpadkov zmanjšali kar za 10 kg dnevno, kar je resnično pohvalno.

Pri malici pa smo ta teden zabeležili najmanjšo količino odpadkov v tem mesecu, in sicer v sredo, ko je bil na jedilniku sirov burek. Odpadkov je bilo le 0,72 kg. Na žalost pa je istega dne ostalo kar 116 navadnih jogurtov, kar predstavlja 20,8 kg. Tudi v ponedeljek je ostalo veliko mlečnega riža, in sicer 18,98 kg. Res ste ga z veseljem pojedli v času kosila, toda nekateri oddelki ste se premalo potrudili tudi v času malice. Najslabši jedci mlečnega riža ste bili v 9. b, od koder se je vrnilo kar 2,7 kg neprevzete jedi. Slabo pa ste jedli tudi v 9. a, 8. b, 6. b, 5. c in 4. a.

V torek je bila za malico na jedilniku hrenovka s kislo repo. Ostalo je le 9 hrenovk in veliko repe, kar 2,495 kg. Veliko kisle repe je ostalo tudi v 2. a (445 g), 4. a (490 g), 6. a (355 g) in v  8. a (815 g). V torek so reditelji 4. b prinesli zelo neurejeno vrnjeno embalažo in ostanke, ostali oddelki pa še lepo naprej razvrščajo živila in embalažo.

Kateri oddelki pa so v tem tednu pojedli vse?

V ponedeljek sta bila to 2. b in 5. a, v torek le 7. a, v sredo 3. b, 5. c in 7. a.

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)