V četrtek, 4.10.2018, smo se pozno popoldne zbrali v šoli, da bi se učenci udeležili POŠASTNE NOČI. Dobili smo signal, da se je na šoli zgodil požar, zato smo hitro zbežali iz šole. Prišli so gasilci s sirenami in pokazali, kako se gasi. Ko so »pogasili«  ogenj v šoli, so nam zanetili čisto pravi ogenj pred šolo, da smo lahko pekli hrenovke. Ko smo pojedli, smo odšli v učilnico, kjer smo se razdelili v dve skupini. Na prvi delavnici smo v temi brali pošastno pravljico in ustvarjali, na drugi pa smo se igrali pošastne štafetne igre. Po končanih delavnicah smo gledali risanko Hotel Transilvanija 2. Ko je bilo risanke konec, so učenci prvega in drugega razreda odšli v svojo učilnico spat. Mi, tretješolci in četrtošolci, pa smo si najprej pripravili postelje in tudi poskušali zaspati. Malo smo še klepetali, potem pa nas je utrujenost premagala.  Zaspali smo okoli polnoči. Zjutraj smo se prvi zbudili nekje okrog štirih. Pogovarjali smo se preglasno in učiteljice so nas prišle opozoriti, naj bomo tišji, saj učenci okoli nas še spijo. Končno so se zaspanci zbudili. Začeli smo pospravljati prostore za spanje in jih pripravljati za pouk. Tudi blazine  smo odnesli v telovadnico in ležalnike vrnili na svoje mesto. Odšli smo na zajtrk, kjer nas so nas pričakali pošastni jajčki.

Dopisujemo pa tudi nekaj naših »pošastnih imen«, saj na dogodku nismo bili mi, mi, ampak grozne in strašne pošasti s prav takimi imeni. Imeli smo se pošastno lepo.

META – GRIZKA

ULA – MOŽGANČEK