Sreda, 19. 9. 2018, je bil pomemben dan za vse predstavnike oddelkov, ki v letošnjem šolskem letu sodelujejo v šolski skupnosti, saj smo imeli prvo srečanje. V šolski skupnosti sodelujeta dva predstavnika iz vsakega oddelka od 2. do 9. razreda.

V uvodnem delu nas je pozdravila gospa ravnateljica, Kristina Renko. Zaželela nam je pokončno držo v zastopanju naših stališč in vrednot, nas vzpodbudila k sodelovanju in iskanju skupnih poti ter k dialogu.

Sledila je predstavitev kandidatov za predsednika in podpredsednico šolske skupnosti. Učenci so izmed devetošolcev izvolili predsednika,  izmed osmošolk pa podpredsednico šolske skupnosti. Predsednik je postal Urban Kovačič (9. a), podpredsednica pa Zoja Drolc (8. a).  Oba sta s ponosom in veseljem sprejela nalogo zastopanja šolske skupnosti na OŠ Ivana Skvarče.

Potrdili smo nadaljevanje projekta tutorstvo, ki smo ga pričeli v lanskem šolskem letu. O delu v preteklem šolskem letu so svoje vtise in spoznanja podali trije učenci tutorji: Hal Hribar, Kaja Katarina Golob in Zoja Drolc. Ostale prisotne je s podrobnejšimi informacijami seznanila mentorica Maja Ule. Med učenci je bilo zaznati veliko zanimanja za sodelovanje v projektu.

Plan dela šolske skupnosti zajema:

• sprejem prvošolcev v šolsko skupnost in izdelava skromnega darila,
  • tutorstvo,
  • aktivnosti ob tednu otroka,
  • sodelovanje pri izdelavi novoletnih voščilnic,
  • otroški parlament (tema: Šolstvo in šolski sistem),
  • debatne urice,
  • obeležitev nekaterih svetovnih dni,
  • skrb za čisto okolje,
  • sodelovanje in strpnost,
  • idr.

Srečanja šolske skupnosti so ob sredah, predhodno šolsko uro. O našem delu bodo predstavniki poročali v oddelkih pri urah oddelčne skupnosti, ob večjih projektih pa bomo objavili poročilo na spletni strani šole.

Mentorici: Helena Kramar Skubic in Maja Ule