V torek, 19. 6. 2018, smo se 4. razredi matične šole, usedli v časovni stroj in se popeljali nazaj v leto 1908. Spoznavali smo šolske potrebščine, ki so jih imeli v tistem času, ugotovili kako je potekal pouk, kakšne so bile učilnice, učitelji in načini kaznovanja porednih učencev. To smo izkusili tudi na naši koži, saj so nas pričakale zelo stroge učiteljice, ki so nas strašile s palico in nam celo pregledovale nohte, sedeti pa smo morali pokončno in z rokami na hrbtu. Tisti manj pridni so nekajkrat pristali v kotu. Pri uri lepopisja smo pisali s peresi, ki smo jih namakali v črnilo, pri čemer smo morali biti zelo natančni, saj so učiteljice zahtevale res lepo pisavo. Izdelali smo plakate, kako se je razlikovalo šolanje v preteklosti in sedanjosti, ti pa sedaj krasijo hodnik šole.

Na koncu pouka smo bili zelo srečni, da smo se v preteklost odpravili samo tokrat in da nas bodo že naslednji dan zopet pozdravile bolj moderne in prijazne učiteljice.

Učenci in učiteljice 4. razredov