Izpred šole smo šli peš na Mali Kum. Med potjo so se nam pridružili učenci, ki stanujejo v tej smeri. Pot je bila sprva bolj položna, od Borovaka navzgor pa se je strmo vzpenjala. Na začetku Malega Kuma smo sedli na hlode in v miru pomalicali. Na pokošenem travniku smo se lovili ter si streljaj stran od ceste ogledali kamnolom. V vasi smo bili pri našem bodočem prvošolčku Nejcu pogoščeni z okusnim domačim pecivom in sokom. Pot smo nadaljevali levo proti Gorenji vasi. Tu smo si ogledali zunanjost več kot 100 let stare hiše. Navdušeni smo bili tudi nad dvema čudovitima konjema, od katerih so se nekateri težko poslovili. Med potjo smo se posladkali s češnjami. Po strmini smo prišli v dolino ter po gozdni poti nadaljevali do podkumskega vodohrama. Tu smo si pri izviru nalili hladne vode ter se počasi približali glavni cesti. Zavili smo desno proti Podkumu. Športni dan je uspel, mi pa smo bili vsi zmagovalci, ker smo prehodili 8 kilometrov. Si lahko mislite?

Učenci in učiteljice