Včeraj ste bili nekateri, lahko bi rekli, kar malo šokirani. Za presenečenje sem poskrbela tako, da ste dobili med malico za napitek samo vodo. Zakaj? Predstavniki Nacionalnega inštituta za javno zdravje so obiskali našo šolo. Na podlagi podatkov, ki so jih dobili, so podali svoja priporočila za izboljšanje prehrane. Zapisali so, naj se otrokom ponudi voda in sadje, sok pa le redko in še takrat zelo razredčen z vodo. Tudi čaj naj vsebuje polovico manj medu. Uporabljali naj bi mlečne proizvode brez sadnega deleža, na jedilniku pa naj bi bile vsak teden ribe. Nasvete bomo upoštevali v novem šolskem letu.

Poudarili pa so, da smo na področju šolske prehrane sicer zelo uspešni in predstavljamo zgled šolam po Sloveniji.