V petek, 1. 6. 2018, smo se prvošolci z avtobusom odpravili na težko pričakovan obisk  Živalskega vrta Ljubljana.

Vožnja z avtobusom je hitro minila in pred ogledom smo si privoščili še malico.

Ob vstopu v živalski vrt so nas pozdravile domače živali, ki živijo na tamkajšnji kmetiji. Pot smo nadaljevali do živahnih surikat in opic. Slonica Ganga se nam je predstavila s svojim nastopom. Visoka žirafa se je elegantno sprehajala v svoji ogradi. Obiskali smo rise, ki so se skrivali v gozdu, volkove, tigre, leoparda, kozoroge, zebre, papige, želve in še mnogo zanimivih živali. Ogledali smo si hranjenje medvedov in pelikanov, na koncu pa nas je pozdravil še morski lev, ki nam je priredil pravo predstavo. Med ogledom smo se seznanili tudi z bontonom, ki velja za sprehod po živalskem vrtu.

Preživeli smo prijeten dan z živalmi, katerega se bomo z veseljem spominjali.

Prvošolci z učiteljicami