V soboto, 19. 5. 2018, smo se s planinci odpravili na predzadnji planinski izlet, katerega se je iz naše šole udeležilo 17 učencev. Na izletu so se nam pridružili tudi učenci iz Osnovne šole Toneta Okrogarja. Na izlet smo se odpravili ob 7.30. Z avtobusom smo se peljali do Preddvora, kjer smo izstopili in se od tam, peš odpravili do Sv. Jakoba. Pot je bila nezahtevna ampak zaradi dežja, ki je padal v prejšnjih dneh, zelo blatna. Pot nas je večino časa vodila skozi gozd, po dobro označeni poti. Pri vzponu smo morali biti zelo previdni, saj je bilo po tleh razvejanih veliko drevesnih korenin. Vendar so tako večji, kot tudi najmanjši planinci uspešno premagovali vzpon. Vmes smo imeli nekaj krajših postankov za požirek ali dva, vendar smo, kljub temu, kar hitro prispeli do vrha. Starejši učenci so se povzpeli proti Potoški gori, mlajši učenci pa so si ob prihodu do planinske koče Iskra, izbrali svojo klopco, kjer so se odpočili in se okrepčali s prigrizki. Med čakanjem starejših učencev, so se na nebu začeli zbirati temni oblaki. Mlajši učenci so zaskrbljeno opazovali v nebo. Ko smo se želeli odpraviti nazaj v dolino, nas je ustavila močnejša ploha. Odpravili smo se v kočo, kjer smo počakali, da se je ploha umirila. Ko je dež ponehal pa smo se odpravili nazaj proti dolini. Pri spustu smo se spopadali z blatom ter padci učencev. Vodnica Ani nas je pred odhodom na avtobus peljala do jezera Črnava, kjer so si nekateri učenci umili blatne roke ter si očistili čevlje. Ob prihodu nazaj na izstopno točko nas je avtobus že čakal, zato smo vstopili in se počasi odpravili proti domu. Nekateri učenci so malo zatisnili oči, nekateri so opazovali okolico, nekateri pa so se kratkočasili s pogovorom. V Zagorje smo se vrnili okrog 15.45, kjer nas je zopet pričakala ploha, vendar smo se kljub deževnim ploham imeli super.