17. 5. 2018 so imeli učenci petih razredov možnost videti in se naučiti, kakšen je postopek oživljanja. Najprej so se z medicinsko sestro Manco Vovk iz RK Zagorje in učiteljico Vilmo Vrtačnik, pogovarjali o prvi pomoči: kaj sploh je prva pomoč, kdo jo lahko nudi, kako jo nudimo, koga moraš najprej pri nudenju prve pomoči obvestiti in kako, če so bili že kdaj v podobni situaciji in so morali nuditi prvo pomoč, kako so to storili … Nato so se seznanili kako ukrepati ob srčnem zastoju človeka.

Predstavitve so se udeležili tudi člani krožka podmladka RK. Učencem je bilo zelo zanimivo in poučno. Spoznali so tudi defibrilator. Ko so na lutkah poskusili s postopki oživljanja tudi sami, so videli, da ni tako enostavno kot zgleda.

Prav je, da že mlade ozaveščamo, da lahko s preprostimi postopki nekomu rešimo življenje.

 

GALERIJA SLIK:

 

 

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)