(Prispevek so pripravili učenci, ki obiskujejo dodatni pouk)

V četrtek, 19. 4., smo se zbudili v krasno, sončno jutro. Tretješolci smo izvedli dan šole. Zjutraj smo se zbrali pred šolo in odšli do avtobusa, ki nas je odpeljal do Moravč. Tam nas je počakal vodič, gospod Franc, ki nas je vodil do Limbarske gore. Pot zelo dobro pozna, saj je bil v letošnjem letu tam že 77x. Hodili smo po cesti, mimo travnikov in skozi gozd. Takoj na začetku nas je pozdravila srna. V ozadju smo opazovali zasnežene gore, ob poti pa cvetoča drevesa in cvetlice. Veliko je bilo pljučnika. Le-ta je zdravilna rastlina, ki pomaga zdraviti bolezni pljuč, kot so astma, bronhitis, pljučnica in tuberkuloza. Zdravi vse oblike kašlja, priporočljiv pa je tudi za gastrointestinalne tegobe in težave z ledvicami.

Čeprav pot ni bila zahtevna, so bili vmesni postanki za pijačo in manjše prigrizke nujni. Nekateri so si celo želeli, da bi jih Zvončica posula s čarobnim prahom in bi odleteli do vrha. J Na vrhu je bil trud poplačan. Najprej smo se zabavali na igralih, nato pa so nam v koči postregli okusno obaro in jabolčni zavitek. Oskrbnica koče je gospa Francka, ki je kočo prevzela pred 50 leti, ko je bila uničena od požara. Povedala nam je, da med tednom kočo obiščejo večinoma upokojenci, med vikendi pa družine.

Čas je kar prehitro minil in kmalu smo se morali odpraviti nazaj v dolino.