V četrtek 19​. aprila 2018, smo imeli učenci PŠ Čemšenik športni dan, spomladanski pohod na Čemšeniško planino. Poti na Čemšeniško planino vsi  dobro poznamo in nanjo se lahko povzpnemo po različnih poteh. Naše učiteljice so izbrale pot iz šole do Prvin in naprej do cilja. Ves dan nas je spremljalo sonce in dobre volje ni manjkalo. Posebno veselo je bilo na vrhu, ko smo se lahko okrepčali z malico, pojedli vse sladkarije, ki smo jih pritovorili s seboj ali pa se posladkali s sladoledom, saj je bila ta dan planinska koča odprta in smo si lahko kakšno malenkost tudi kupili. Obrali smo vsa drevesa in iz vej gradili hiške, se lovili in zbijali keglje … Dejavnosti za igro nam ni zmanjkalo in tudi ne volje za hojo nazaj proti šoli. Bil je res lep in prijeten dan.