Sebastian Kneipp je zapisal, da »Zdravja ne dobite v trgovini, temveč z načinom življenja.« In prav o načinih skrbi za zdravje smo se v okviru naravoslovnega dne pogovarjali drugošolci.Dan smo začeli z anketo in ob analizi odgovorov izvedeli marsikaj o navadah sošolcev: kolikokrat zajtrkujejo, kdo jim pripravlja zajtrk, kateri obrok dneva je v njihovi družini najbolj obilen, katera pijača je po njihovem mnenju najbolj zdrava, kolikokrat si umijejo zobe na dan, kolikokrat zamenjajo spodnje perilo, koliko časa spijo,…. Ob prehranski piramidi smo spoznali pomen pravilne, raznovrstne in redne prehrane ter hkrati zaključili, da se ljudje bolje počutimo, če smo redno telesno aktivni. Tudi na pomen počitka in spanja nismo pozabili. Kako pomembna je osebna higiena za naše zdravje pa nas je ob projekciji in konkretnih pripomočkih seznanila ga. Eva iz ZD Zagorje. Naravoslovni dan smo zaključili z mislijo, da bomo še naprej skrbeli za osebno higieno, za zdravo prehrano, za gibanje na svežem zraku in tudi za počitek, s čimer bomo pripomogli h kvaliteti našega zdravja.

2.a in 2.b razred