POHOD NA ZASAVSKO SVETO GORO

V sredo, 13. 9. 2017, smo se v sklopu dneva šole osmošolci udeležili pohoda na Zasavsko Sveto goro. Ko nam je učiteljica povedala za dan šole smo bili veseli, saj smo vedeli, da ne bo pouka. Razdelili smo se v tri skupine v 8. a razredu in v tri skupine v 8. b razredu. Tinkara in Alja pa sta se javili, da bosta zadolženi za slikanje okolice. Učiteljica nam je razdelila naloge. S seboj smo morali imeti beležko in pisalo.

Prišel je ta dan. Morali smo že zgodaj vstati, saj smo se v šoli zbrali že ob 7. 15. Reditelji so prinesli malico. Nato smo vsi vzeli sirovo štručko in vodo, potem pa se odpravili do avtobusne postaje. Z nami so šle štiri učiteljice. Avtobus je prišel ob 7.30. Peljali smo se 15 minut do gostilne Pri Vidrgarju, nato pa smo šli peš. Pot ni bila zahtevna, a zaradi velikega števila osmošolcev smo dosegli naš cilj po uri in pol. Ko smo prišli do koče, smo tam pili pomarančni sok in jedli obaro, golaž in joto.  Za sladico pa smo izbirali med kremno rezino in jabolčnim zavitkom. Ko smo pojedli, smo imeli eno uro časa, da smo si lahko ogledali okolico in uživali v prelepem razgledu.  Nato smo se po isti poti vrnili do naše začetne točke. Z avtobusom smo se vrnili v Zagorje.

Pohod se mi je zdel odličen, saj ni bil prenaporen. Uživala pa sem tudi v razgledu in slastni hrani.

Hana Fele, 8.b

 

JEDILNIK 29. 11. 2017

GLAVNA JED

Goveji golaž, kremna rezina, jedi, ki so jih osmošolci jedli na Sveti gori

mlečni kaša iz mleka kmetije Ule

sir demeter kmetije Sešlar

čokoladni žepek iz polnozrnate moke

alternativna malica: maslo, med, marmelada, kosmiči koruzni, ovseni, pšenični

SADJE

Ananas, jabolko, kaki vanilija, mandarine, banane

ZELENJAVA

Češnjev paradižnik, solata, korenje

NAPITKI

jabolčni sok  100%, pomarančni sok 100%, ananasov sok 100%, borovničev nektar

voda, mleko

Alergeni L,G

 

GALERIJA SLIK:

 

 

 

 

 

 

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)