V torek, 17. 10. 2016, smo imeli učenci 4. razredov matične šole športni dan. Ker so jutra že precej hladna, je prvi del športnega dne potekal v telovadnici.

Najprej smo se dobro ogreli, nato pa smo se razdelili v skupine in tekmovali v šaljivih štafetnih igrah, pri katerih smo se nasmejali in izjemno uživali. Sledil je dvoboj v igri med štirimi ognji, ki je bil zelo napet in zabaven, saj ne samo, da smo igrali med štirimi, namesto med dvema ognjema, temveč smo igrali tudi z ogromno žogo.

Drugi del športnega dne je potekal v naravi. Odpravili smo se proti Evroparku in vsi odtekli dva kroga za ogrevanje, preostali čas pa smo namenili prosti igri. S seboj smo imeli žoge in elastiko za igro gumitvist, katere pa nekateri še nismo poznali.

Pot smo nadaljevali do igrišča, kjer smo se igrali različne igre z žogo in igro gumitvist. Na koncu smo se utrujeni vrnili v šolo, z lepimi spomini na športni dan in upanjem, da bo takšnih dni še veliko.

Učenci in učiteljice 4. razredov