Petek, 17. 11., je bil za nas drugošolce prav poseben dan. Začeli smo ga z zajtrkom-tradicionalnim zajtrkom. Na vprašanje, kaj vse tak zajtrk vsebuje, so otroci takoj odgovorili, da maslo, med, mleko in jabolko.  Naše prijazne kuharice so pripravile prav takšno malico, ki smo jo z navdušenjem pojedli, ob tem pa prisluhnili še krajši pripovedi čebelice Klare o kranjski čebeli. Razveselil nas je tudi učenec tretjega razreda, ki nam je prišel pokazat’ svojo čebelarsko opremo in deliti z nami svoje čebelarsko znanje. Spoznanja o čebelah smo nadgradili ob obisku lokalnega čebelarja, ki nam je o čebelah povedal še marsikaj zanimivega. Povabil nas je tudi v hišo, kjer smo si ogledali  pripravo, s katero se izdeluje med, vmes pa smo se sladkali z medenjaki, ki jih je spekla in postregla prijazna gostiteljica. Po prihodu v šolo, smo izdelali čebelice iz odpadnega materiala in se sprostili ob zvokih »čebelic« skupine Čuki. Vsi smo se strinjali, da smo preživeli zanimivo petkovo dopoldne.