Dedek moj je imeniten,
nasmejan in nikdar siten.
Kadar me popelje v mesto,
kupi mi veliko presto.
Jaz pa njemu za vračilo,
zdravih let želim obilo.
Še najljubšega medvedka
dal za svojega bi dedka.
(Anonimni avtor)

Kako hitro mine leto dni……..je bilo večkrat slišati babice, dedke in druge starejše krajane, ki so se v nedeljo, 12.11.2017, zbrali v Gostilni Zaloka v Čemšeniku.

In ne samo dedki, tudi babice so z veseljem prisluhnile svojim vnukom in drugim šolarjem, ki so zanje tako kot vsako leto spet pripravili prisrčen nastop.

Članice KORK Čemšenik so v sodelovanju z območnim združenjem RK Zagorje in KS Čemšenik tudi letos pripravile srečanje za starejše krajane KS Čemšenik. Udeležilo se ga je več kot 60 krajank in krajanov. Vse prisotne je pozdravil tudi župan Občine Zagorje ob Savi, gospod Matjaž Švagan.

Za del kulturnega programa smo tako kot vsako leto, poskrbeli učenci in učiteljice podružnične šole Čemšenik.

Tokrat smo obujali stare čase, z dramsko igrico o dedku in babici. Predstavili smo stare ljudske plese in izštevanke, otroški pevski zbor Češmin pa je ubrano zapel nekaj ljudskih in umetnih pesmi.

Tretješolec Mark je odlično zaigral tudi na harmoniko. Nastop smo zaključili s pesmijo Gradimo prijateljstvo.

Nato smo si le še pomahali v slovo in si obljubili, da se naslednje leto spet srečamo.