Učenci OŠ Ivana Skvarče smo 6.9.2017 imeli dan šole. Vsak razred predmetne stopnje se je odpravil na svoj konec. Cilj nas, devetošolcev je bil na Čemšeniški planini.

Najprej nas je avtobus odpeljal do Zaloge, nato pa smo do koče hodili nekaj ur. Ko pa smo prispeli na cilj so nam na koči postregli domače pripravljene dobrote. Jedli smo enolončnice in se posladkali s potico in štruklji. Po končanem kosilu smo imeli nekaj prostega časa, da smo se družili in uživali v naravi. Nismo pa pozabili na svoje zaposlitve.

Ko smo se o tem naslednje dni pogovarjali s sošolci smo se vsi strinjali, da je bilo lepo uživati v naravi. Za vse nas pa je bilo tudi zdravo, da smo si vzeli malo počitka od šolskih klopi in bili malo bolj aktivni. Vsa svoja opažanja ob pohodu si lahko ogledate v jedilnici, kjer lahko poskusite tudi jedi, podobne tistim, ki jih strežejo v koči na Čemšeniški planini.

Predstavitev: Čemšeniška planina (.pptx)

JEDILNIK 24. 10. 2017

GLAVNA JED

Jedi po recepturi  gostišča Čemšeniška planina

Pasulj, obara, jabolčni zavitek, štruklji, metova potica

mlečni kaša iz mleka kmetije Ule

alternativna malica: maslo, med, marmelada, kosmiči koruzni, ovseni, pšenični

SADJE

Jabolko, kaki vanilija, kostanj, mandarine, banane

ZELENJAVA

solata, korenje

NAPITKI

jabolčni sok  100%, pomarančni sok 100%, ananasov sok 100%, borovničev nektar

voda, mleko

 

 GALERIJA SLIK:

 

 

 

 

(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)