»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Uradni začetek projekta je vsako leto 8. septembra ob mednarodnem dnevu pismenosti. Naši sedmošolci so Knjižnico Zagorje obiskali 6. oktobra 2017. Vsak oddelek je imel na razpolago 2 šolski uri.  Mladinska knjižničarka Romana Bizjak je učencem predstavila knjižnično informacijsko delo v knjižnici. Obnovili so znanje glede članstva, izposoje in postavitve gradiva. Seznanili so se z najnovejšimi mladinskim leposlovjem, rešili knjižno uganko meseca in nekaj zanje pripravljenih nalog. Knjižničarka jim je s pomočjo predstavitvenega videa projekta Rastem s knjigo predstavila knjigo Mihe Mazzinija, ZVEZDE VABIJO.

Alenka Knez, knjižničarka