Postali smo prvošolci. V šolo in domov gremo nekateri peš, drugi se pripeljemo z avtobusom ali avtom. Pa poznamo prometne znake in pravila varne hoje v šolo?

Pogovarjali smo se o prometni varnosti, si ogledali prometne znake in preverili poznavanje pomena nekaterih pogostih prometnih znakov. Prometne znake smo tudi izdelali in na tleh učilnice naredili pravo cesto, s prometnimi znaki, vozili in pešci.

Naše znanje je preveril tudi policist, ki se je oglasil pri nas. Opozoril nas je na varno hojo, na nevarnosti, ki prežijo na pešce in poudaril pravilno prečkanje cest na poti v šolo: preden prečkaš cesto, najprej poglej na levo, nato na desno in še enkrat na levo.

Nato smo se odpravili na učni sprehod v okolici šole, kjer smo si ogledali prometne znake, spoznavali prometne poti v okolici šole, opazovali promet ter se preizkusili tudi v samostojnem prečkanju ceste.

Učenci in učiteljice 1. razreda