Mamica je kakor zarja,

zjutraj se smehlja,

ko še v postelji se dete

s sanjami igra.

In zato nikdar mamice ne dam,

eno le na svetu širnem mamico imam….

…..takole je prav lepo zvenela pesem, ki smo jo zapeli učenci PŠ Čemšenik ob kitarski spremljavi, skupaj z otroci, ki obiskujejo vrtec, z učiteljicami, vzgojiteljicama in vsemi obiskovalci kulturne prireditve ob počastitvi materinskega dne, v Prosvetnem domu Čemšenik.

S pesmijo, plesom in lepimi mislimi smo nabirali dišeče cvetove in jih sestavljali v šopek, ki ga bomo še dolgo hranili v svojem srcu in spominu.

Mesec marec je vesel mesec. Pomlad se prebuja, ptički žvrgolijo in naše mamice praznujejo svoj praznik.

V soboto, 25.03.2017, smo učenci Podružnične šole Čemšenik nastopali prav zanje (pa tudi za očke, dedke, babice in za vse obiskovalce) na prireditvi ob počastitvi materinskega dne, ki ga že tradicionalno organizira KO RK Čemšenik.

Po prireditvi je sledilo prijetno druženje in klepet ob slastnih prigrizkih, ki so jih pripravile članice KO RK Čemšenik.