Jesenske barve nas kar vabijo v naravo. Zato smo se s prvošolci podali na jesenski pohod v Vine. V šoli smo se pripravili in pogovorili o pohodniški opremi in se podali na pot.

Pot nas je vodila čez Gorico, mimo letališča in naprej do Vin. Med potjo smo si ogledali jesenska drevesa, njihove liste in plodove ter opazovali, kako se narava spreminja v jesenskem letnem času. Na cilju  smo si privoščili počitek in malico.

Nato so nas prijazni lastniki kmetije povabili na ogled hleva, kjer smo si lahko ogledali živali. Na travniku pa nas je pozdravila še kobila s svojima mladičkoma.

Ob odhodu so se iz jesenskih meglic prikazali še sončni žarki, ki so nas spremljali do šole. Pohod nas ni preveč utrudil in z veseljem se bomo še kdaj podali še v hribe.