16. oktobra je evropski dan oživljanja. Letos posebno pozornost namenja otrokom in poteka pod geslom »Otroci rešujejo življenja«. V naši državi razmišljajo o uvedbi obveznega dvournega nacionalnega izobraževanja iz temeljnih postopkov oživljanja. Le to naj bi namreč povečalo delež očividcev, ki začnejo ob srčnem zastoju oživljati. Takšno je tudi priporočilo Svetovne zdravstvene organizacije. Ob tokratnem dnevu oživljanja je po Sloveniji potekalo veliko brezplačnih tečajev po šolah in drugje. Na našo šolo so kot partnerji projekta prišli medicinska sestra Manca Vovk in Luka Tori z RK Zagorje, v sodelovanju z mentorico podmladka RK na šoli, učiteljico, Vilmo Vrtačnik. Predstavitve so se udeležili učenci in učenke 5.razreda ter člani krožka podmladka RK. Učencem je bilo zelo zanimivo in poučno. Spoznali so tudi defibrilator. Ko so na lutkah poskusili s postopki oživljanja tudi sami, so videli, da ni tako enostavno kot zgleda.

Prav je, da že mlade ozaveščamo, da lahko s preprostimi postopki nekomu rešimo življenje.