Obvestilo učencem, staršem in učiteljem

Raziskave, ki jih je delal Nacionalni inštitut za varno prehrano, kažejo, da je med osnovnošolsko mladino vse preveč debelih otrok oz. otrok s prekomerno telesno težo. Krivulja rasti je sicer v rahlem upadanju, vendar moramo tudi doma spremeniti prehrambene navade.

Na šoli imajo učenci organizirano malico in kosilo ter vmesne odmore sadje, zelenjavo, kruh in v hladnih mesecih nesladkan čaj.

Opažam, da otroci nosijo v šolo sladke napitke ter prigrizke. Prosim, da ničesar ne nosijo v šolo, ker poudarjam, še enkrat, je za prehrano poskrbljeno.

Prav tako bi prosila starše, da otrokom ne dajejo žepnine za prigrizke na poti iz šole.

Tudi v domačem okolju je čas, da poskrbimo za zdrave napitke, ki so voda, sok 100% mešan z vodo, čaj sladkan z medom in mlečni napitki brez sladkorja.

Organizator prehrane

Nada Brezovar