Zadnji šolski dnevi so na PŠ Podkum vedno nekaj posebnega.

Prvič: Zato, ker gremo vsako leto na kakšen nepozaben izlet in to ne sami! S seboj vedno odpeljemo še starše, bratce in sestrice, dedke, babice in včasih še kakšnega soseda.

Letos smo jo mahnili v Rogatec – v muzej na prostem. In imeli se krasno.

Ogledali smo si celoten muzej in se udeležili treh delavnic:

• čebelarska: kjer smo izvedeli ogromno o pridnih čebelicah in izdelali svoje svečke iz voska,
  • glasbena: kjer smo naredili svoje ljudsko glasbilo – nunalco (in vso pot nazaj veselo žvrgoleli vanjo) in
  • pekarska: kjer smo izvedeli, kaj so to žulike (majhni hlebčki kruha), zgnetli vsak svojo in jo na koncu veselo pospravili v svoje trebuščke.

Trebuščke pa smo napolnili tudi z odličnim kosilom in se popoldne v spremstvu pesmic in vicev odkotalili domov.

In drugič: Naše druženje s starši, sorodniki in krajani pa še ni končano. Zadnji šolski dan bomo zaključili na najlepši možni način – s piknikom (njami, njami) in igrami. Potem pa se bodo počitnice prav zares začele!

Se imamo luštno, kajneda? J

učiteljica Nina Jelen