V sredo, 11. 5., smo se petošolci odpravili na Medvedovo domačijo v Podkum. Z avtobusom smo se peljali do Jazbin, od tam pa pot nadaljevali peš skozi gozd. Naproti nam je prišla gospa Mojca, ki nas je vodila do domačije.

Tam smo se razdelili v 2 skupini. Ena skupina je z gospodom Rudijem v muzeju spoznavala kulturno dediščino te kmetije, staro orodje, posode, stroje … Druga skupina pa je z gospo Mojco soustvarjala glasbeno pravljico. Uporabili so različna glasbila, izkoristili tudi lastna in naravna glasbila (orehi, kamni, buče, palčke …)

Skupini sta se nato zamenjali, vmes pa smo si vzeli čas za malico in dober domač čaj.

Čas je prehitro minil in morali smo se odpraviti proti Podkumu, saj smo na hitro obiskali še podružnično šolo, kjer so nas zelo prijazno sprejeli.