EKOLOŠKA KMETIJA GLOBOKAR

Ekološka kmetija Globokar se nahaja v krajevni skupnosti Čemšenik, natančneje v vasi Jesenovo. Po domače se kmetija imenuje P’ Jurjevec, ker je pred davnimi 240 leti tukaj živel gospodar Jur s svojo družino. S časom je kmetija zamenjala kar nekaj lastnikov.EKO kmetija Globokar

Kmetijo od leta 2000 vodita Marta in Ivo Globokar, ki se poleg vsakodnevne službe, posvetita tudi delu na kmetiji. Obdelujejo 3,8 ha površin, od tega je večji del travnikov in pašnikov. Ravno zaradi majhnosti se z njo ni možno preživljati, je pa majhen dodaten vir zaslužka.

Že od nekdaj so kmetije slovele po najboljših dobrotah, zato so domačo zemljo in veselje do narave združili v eno smer in sprejeli odločitev, da bodo kmetovali naravno in pridobili ekološki certifikat,  s katerim potrjujemo naravne pridelke, ki zrastejo na naši kmetiji.

Na kmetiji se ukvarjajo z zdravo prehrano, kot je: zelenjava, ekološki krompir, sadje (češnje in maline) in goveje meso. Pridelke prodajajo na domu.

In prav z ekološkim krompirjem so se nam predstavili na tokratni samopostrežni malici v  jedilnici.

Priloga: Predstavitev kmetije

JEDILNIK 5. 4. 2016

GLAVNA JED

 Pečen krompir kmetije Marta in Ivan Globokar Jesenovo 18

Bržola, riban sir

mlečna prosena kaša

alternativna malica

kruh, ajdov

 SADJE

ZELENJAVA

 200 vrst sadja in zelenjave

NAPITKI

mleko

jabolčni sok 100%

pomarančni sok 100%

voda

GALERIJA: SAMOPOSTREŽNA MALICA

 

GALERIJA: RAZSTAVA SADJA IN ZELENJAVE

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)