“Majhno imam glavo, usta in obraz,
glejte, to sem jaz.
Zadaj imam hrbet, v prsih pa srce,
zgoraj imam roke, spodaj pa noge.”

Vse, kar pravi ta preprosta pesmica, prvošolci že vemo. Danes smo se opazovali v ogledalu in tudi drug drugega. Ugotavljali smo, da smo si podobni, a hkrati različni. Naučili smo se pravilno poimenovati in pokazati glavne zunanje dele telesa. Še posebej smo se osredotočili na svoj obraz, oko in usta z zobmi. Izdelali smo vsak svojo »mini knjižico« z naslovom Moje telo.

Poleg zunanjosti smo tokrat raziskovali tudi, kaj se skriva v notranjosti človeškega telesa. Nova spoznanja smo odkrivali s pregledovanjem strokovne literature in brskanjem za slikami po spletu, s pomočjo učiteljic. Posebej zanimivo je bilo izdelati obris sošolca v naravni velikosti, ki smo ga opremili z risanjem notranjosti po svojih, otroških predstavah.

Človekovo telo je za otroke vedno zanimivo, posebej pa nas čudi njegova zapletena notranjost.

Prvošolci in učiteljice