»Kdor si ne upa prijeti trna, naj ne hrepeni po vrtnici.«

ANNE BRONTË

Spoštovanje lepote, spoštovanje umetnosti in kulture so vrednote, ki so vključene v skoraj vsakodnevno vzgojno-izobraževalnem delo. Pri tem se na vsakem koraku trudimo otrokom približati različnost med ljudmi, družbo in narodnostmi ter le-to različnost narediti za stalnico v njihovem življenju. Otroci veliko ustvarjajo, pri marsikateri stvari pa se jim vzbudi radovednost – tako pri njim poznanih kot nepoznanih stvareh. Ker velikokrat ob plesu izražajo svoja doživetja in razpoloženja, zaigrajo na različne inštrumente (prave ali lastne) in se nemalokrat sprostijo ob glasbi ter ob tem uživajo, želimo eno izmed takšnih dejavnosti predstaviti tudi na tem mestu. Otroci so konec januarja spoznali nenavadne predmete (posušene buče, kuhalnice, pokrovke, grablje…), na katere se lahko zaigra in se tudi na ta način preizkusili v izražanju in sporočanju preko različnih glasbenih inštrumentov. Veselje je bilo nepopisno!

Učiteljici: Maja Ule in Milica Borštnar