V ponedeljek, 19. 1. 2015, smo imeli prvošolci tehniški dan. Učenci so od doma prinesli odpadno kartonsko embalažo, ki smo jo uporabili za izdelavo naših izdelkov.

Najprej smo se pogovarjali o ekologiji, varovanju narave, pomenu ločevanja in ponovne uporabe nekaterih odpadkov.

Potem smo začeli z ustvarjanjem. Z učenci smo se najprej lotili izdelave pingvinov, snežakov in slonov iz tulcev in ostankov papirja. Nato so se učenci razdelili v skupine in naredili načrt za izdelavo struktur iz odpadne embalaže. Potrebno je bilo veliko ustvarjalnosti in spretnih rok, da so iz kartonskih škatel, škatlic, tulcev, lončkov in papirja nastali zelo različni in hkrati zanimivi izdelki. Naše razrede tako sedaj krasijo avtomobili, tovornjaki, roboti, stavbe, gradovi in še bi lahko naštevali.

Vse izdelke smo razstavili in si jih ogledali. Spoznali smo, da se lahko iz odpadkov in malo domišljije naredi veliko novih zanimivih stvari.

Prvošolci

(Skupno 1.173 obiskov, današnjih obiskov 1)