Novembra 2014 se je naša šola prijavila v projekt eTwinning. Namen tega programa je povezovanje šol na mednarodni ravni in izvajanje skupnih projektov. Delo poteka preko spletne učilnice TwinSpace, ki nudi veliko oblik izmenjave informacij. Preko te učilnice lahko klepetamo z učenci na drugem koncu sveta, objavljamo fotografije, pesmi in ostale datoteke. Na naši šoli smo se povezali s šolama iz Poljske in Italije. Na predlog učiteljice iz Poljske smo skupaj ustvarili projekt Welcome to my unique country, v katerem vsaka skupina predstavi posebnosti svoje države. Mi smo se odločili, da predstavimo slastno slovensko hrano, turistične znamenitosti ter izjemne uspehe slovenskih športnikov. V projektu sodeluje 13 devetošolcev, ki so se z veseljem lotili zbiranja gradiva in se resnično potrudili, da kar najboljše predstavijo našo čudovito državo. Učenci so delali doma, nekajkrat smo se srečali tudi zgodaj zjutraj v računalniški učilnici,  poleg tega pa smo projektu namenili še nekaj ur angleščine. V naslednjem mesecu načrtujemo še klepet z našimi prijatelji iz tujine. Izvedli bomo kviz in preverili, kakšno je naše poznavanje Slovenije, Poljske in Italije.

Na spodnjih povezavah si lahko ogledate fotografiji sodelujočih učencev ter dve predstavitvi posebnosti naše dežele.

Predstavitev 1

Predstavitev 2